Ticari Taksi Sigortaları 2013 Fiyatları

Ticari Taksi Sigorta Fiyatları

Ticari taksi sahibi bireylerden son günlerde oldukça tepki geliyor. Tepkinin nedeni sigorta poliçelerine gelen zamdan en çok etkilenen grubun içinde yer almalarıdır. Fiyat değişiklikleri istatistiksel veriler göz önüne alınarak yapılıyor zannediyorum. Şirketlerdeki birçok personel de tam nedenini bilmiyor ama herkesin öngörüsü bu yönde. Sektördeki bir acente olarak benim öngörüm de şirketler, kendilerince tuttukları istatistiksel verileri, fiyat güncellemelerinde ustaca kullanıyorlar. Bu istatistiksel veriler de yüksek oranda ticari taksi sigorta yenilemelerinde göze çarpıyor.

Ticari Taksi Sigorta Fiyatları

Neden ticari taksilerde böylesi bir artış oldu?

Ticari Taksi Sigorta Fiyatları

2013 yılı sigorta zammı sadece ticari taksileri vurmadı ama en yıkıcı durum onlar için oldu sanırım. Bunun nedeni çok uzun süre trafikte yer almaları, birçok çeşit şöförle hizmet vermeleri ve kaza oranlarının diğer araçlara göre fazla olması kuşkusuz. Poliçelerde yer alan değerleri sonuna kadar kullanan taksiler vardır mutlaka. Karşı tarafın aracına verilecek hasarlar ve benzeri tip şeylerden bahsediyorum. Ancak! Taksicilerin itirazı genelde şu yönde oluyor, zaten biz en yüksek ücretle sigorta yaptıran bireyleriz, neden bu zamdan bu denli etkileniyoruz. Sanıyorum bunun tek yanıtı da o yüksek prim ücretlerine rağmen bu araçların kuruluşlara geri dönüşleri pek iyi olmamış ki böyle bir yol izlenmiş.

Ticari Taksi Sigorta Fiyatları

Taksici ne yapmalı, Sigorta ve Kasko konusunda nasıl bir yol izlemeli?

Ticari Taksi Sigorta Fiyatları

Her bireye verdiğimiz öğütleri taksici arkadaşlarımıza / dostlarımıza vereceğiz, elbette ki trafik sigortası olmadan yola çıkmamalılar. Zaten bu aracın çekilmesine kadar giden bir yok. Bu nedenle zorunlu trafik sigortalarını, mümkün olan en kısa sürede, biraz fiyat araştırarak ( şirketler arası farkları görmeleri açısından ) kendilerine en uygun acenteyi bulsunlar. Lakin unutulmaması gereken bir şey var, o da her sene farklı sigorta şirketi size en uygun fiyatı verebilir.

Ticari Taksi Sigorta Fiyatları

Ticari taksi sigortası hakkında bir diğer yazı için linki takip edebilirsiniz.

Ticari Taksi Sigorta Fiyatları

 

Ticari Taksi Sigorta Fiyatları

 

Etiketler:

Leave a Reply